11. Državno prvenstvo na 5000 metara i 6. Maraton Zadar 2016. – CRO CUP Zadar 9.7.2016.

0 Comments

Druga ovogodišnja utrka CRO CUPA održana je 9.7. u Zadru. Ova utrka je ujedno bila i utrka Državnog prvenstva na 5000 m. Novi prvaci Hrvatske postali su Karla Šitić i Duje Milan. U ženskoj konkurenciji smo, zahvaljujući Antoniji Buličić, upisali dvostruku pobjedu.
Od naših predstavnika medalje u starosnim kategorijama osvojili su: Antonia – zlato kod kadetkinja
Karla – zlato u konkurenciji seniorki, u ovoj kategoriji je broncu osvojila Dina Levačić
Duje je osvojio zlato u juniorskoj kategoriji, dok je srebro pripalo Dinu Špadini
U veteranskoj konkurenciji zlato je osvojio Petar Matić.
Od ostalih naših natjecatelja najbliži medalji bio je Mate Matić kojem je ovo bio prvi nastup za naš klub. On je u seniorskoj konkurenciji završio na četvrtom mjestu.
Mladen Milošević je kod veterana zauzeo 12. mjesto, a odmah do njega se smjestio Krešimir Bošković. Goran Rakocija je zauzeo 23. mjesto među veteranima.
Nažalost, i ove godine se ponovila situacija od prethodnih sezona da apsolutni prvak Hrvatske nije ujedno i seniorski prvak po čemu je naš sport vjerojatno jedinstven kod nas, ali  i šire.

U poretku 6. Maratona Zadar 2016. prva mjesta su također pripala Karli i Duji, dok je Antonija i u ovom slučaju bila druga kod cura dok je Dina bila peta. U muškoj konkurenciji Dino je doplivao do četvrtog mjesta, Petar do sedmog. Mate je utrku završio na 19., Mladen na 23., Krešimir na 24., a Goran na 40. mjestu.

Odmah nakon proglašenja pobjednika svi naši predstavnici, osim Mate, uputili su se na Silbu gdje je u nedjelju na rasporedu bila nova utrka.