Grgo i Ivana prvi prvaci Hrvatske na 7500m

0 Comments

Danas je u Novigradu održano 1. Prvenstvo Hrvatske u daljinskom plivanju na 7500m. Prvi prvaci Hrvatske postali su naši Ivana Prižmić i Grgo Mujan.
U ženskoj konkurenciji drugo mjesto pripalo je Nini Jokić, a treće Dini Levačić. U muškoj konkurenciji treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske pripalo je Dinu Špadini.
Kada je riječ o poretku maratona Novigrad – Maslenica – Novigrad u ženskom dijelu nema nikakvih promjena, dok je kod muškarca Dino stepenicu niže.
Piero Vallon je zauzeo 11. mjesto u ukupnom poretku maratona, dok je Mate Matić u poretku maratona 18., a u poretku PH je zauzeo 14. mjesto.
Što se tiče rezultata po CRO CUP kategorijama tu su Grgo, Ivana, Nina i Dina zauzeli prvo mjesto, Dino i Piero drugo mjesto, dok je Mate bio četvrti.
Današnji maraton obilježio je veliki broj odustajanja, kao i veliki broj plivača koji su utrku završili izvan vremenskog ograničenja koje kod utrka na 7500 m iznosi sat i 15 minuta nakon vremena pobjednika odnosno pobjednice.