Grgo slavio uz rekord staze, Antonia nastavila s pobjedama

0 Comments

Na današnjem 10. izdanju plivačkog maratona u Raslini nastupili smo s deset plivačica i plivača od kojih je osmoro nastupilo u glavnoj utrci, a dvojica u utrci na 1500 m. kako su nas već naučili još jednom su najbolji bili Antonia Buličić i Grgo Mujan koji su slavili na 5000 m, s tim da je Grgo danas uz pobjedu ostvario i novi rekord staze postavši prvi plivač koji je u raslini plivao ispod jednog sata, točnije 59 minutaa i deset sekunda. Osim Grge samo su još dva plivača bila brža od Antonije, radi se o dvojcu Leon Martinjaš i Edi Hadžić iz KDPSR Poreč koji su do cilja stigli dvije odnosno jednu sekundu prije Antonije.
U ovoj utrci treće mjesto zauzela je Karla Šitić, a između nje i Antonie smjestila se Leona Coha iz Posejdona. Nina Jokić i Dino Špadina zauzeli su četvrto mjesto kod plivačica odnosno plivača, dok se Dina Levačić smjestila na šesto mjesto ženskog dijela natjecanja. Piero Vallon i Mate Matić zauzeli su osmo odnosno deveto mjesto muškog dijela poretka. U ženskoj utrci sudjelovalo je 17 plivači, dok je u muškoj nastupilo 60 plivača.

Na kraćoj dionici nastupili su Krešimir Bošković i Goran Rakocija. Od njih dvojice uspješniji je bio Krešimir koji je utrku završio na 13. mjestu dok je Goran zauzeo 49. mjesto. U ovoj utrci nastupila su 74 plivača.

Što se tiče uspjeha po kategorijama, zlatne medalje osvojili su Antonia, Karla, Nina, Grgo i Piero, srebrne Dina I Mate, dok su Dino i Krešimir osvojili brončane medalje. Goran Rakocija je u svojoj kategoriji zauzeo peto mjesto.

Pred nama je nastup na Omiškom plivačkom maratonu koji je ujedno i PH na 10000 m gdje se nadamo da ćemo nastaviti s dobrim rezultatima.