CRO CUP 2017. – Vranjic, Raslina, Omiš, Limski kanal, Ist, Crikvenica

0 Comments

Dan po dan, vikend po vikend i odradili smo još pet utrka u CRO CUP-u. Nsimo se baš javljali na webu, ali smo zato u moru pričali (čitaj plivali) najbolje što znamo.
Ali krenimo redom:

15.7.2017. Vranjic – 2. Trofej Barbarinac 3300 m
Ovu utrku su obilježile dvije stvari, nešto manji broj CRO CUP natjecatelja i jaka bura. Osim nas u Vranjicu su plivali i naši prijatelji iz KDP Donat, KDP Zadar i KDPSR Poreč. Ukupno je nastupilo 49 plivača i 17 plivačica, a prva tri mjesta u muškoj i ženskoj konkurenciji osvojili su naši članovi. Pobjede su pripale Antoniji Buličić i Grgi Mujana, odmah do nijh bili su Karla Šitić i Dino Špadina, a postolje su upotpunili Dina Levačić i Duje Milan. Na korak od postolja ostao je Ivan Šitić. Ostali naši predstavnici ostvarili su sljedeće rezultate: Jelena Bošković 9. mjesto, Piero Vallon 16. mjesto, Mladen Milošević 19. mjesto, Krešimir Bošković 22. mjesto, Goran Rakocija 34. mjesto i Draško Vujović 47. mjesto. Na ovoj utrci nije bilo Doris Beroš i Petra Matića koji su bili u Budimpešti gdje je Doris predstavljala Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu.

22.7.2017. Raslina – 8. Plivački maraton Raslina
Sedam dana kasnije bili smo u Raslini. Iako je utrka počela po savršenim uvjetima, nakon pola sata dgli su se jaki valovi i priuštili nam još jednu borbenu utrku. Bez obzira na valove Grgo Mujan je stigao do još jedne pobjede, a istu stvar je kod djevojaka napravila Doris Beroš. Drugo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Filip Husnjak iz KDPSR Poreč, dok je treći bio Dino Špadina. Kod djevojaka druga je bila Antonija Buličić, a treća Dina Levačić. Ovaj put je četvrto mjesto u muškoj konkurenciji osvojio Petar Matić. Rezultati naših ostalih predstavnika: 10. Jelena Bošković, 17. Piero Vallon, 27. Mladen Milošević, 31. Krešimir Bošković, 57. Goran Rakocija i 74. Draško Vujović.
Osim u glavnoj utrci, u Raslini smo imali predstavnike i na 1500 metara. Kod djevojaka je Nina Matošić osvojila drugo mjesto, dok je u muškoj konkurenciji Fabjanko Milan bio 24.

29.7.2017. Omiš – 24. Omiški plivački maraton, Prvenstvo Hrvatske na 10000 metara
Posljednja subota u srpnju već je tradicionalno rezervirana za Omiški plivački maraton, jedinu utrku u CRO CUP-u koja se održava na stazi olimpijske dužine.
Kao i na prethodnim utrkama i ovaj put smo imali pobjednike u obje konkurencije i to Doris Beroš kod djevojaka te Grgu Mujana u muškoj konkurenciji. Doris su društvo na postolju radile još dvije naše plivačice, Antonija Buličić na drugom mjestu i Nika Perčić na trećem mjestu. Inače, Niki je ovo bio prvi nastup za naš klub. U muškoj konkurenciji na postolju su još bili Filip Husnjak (KDPSR Poreč) i Leon Martinjaš iz Primorja. Petar Matić još jednom je bio četvrti, a odmah do njega bio je Dino Špadina. Mate Matić je zauzeo 12. mjesto, Piero Vallon je bio 17., Mladen Milošević 22., a Krešimir Bošković 24.

6.8.2017. Limski Kanal
U vikendu prepunom plivačkih maratona, naša mala ekspedicija uputila se na CRO CUP utrku u Limskom kanalu. Ovaj put smo imali samo jednu predstavnicu, Doris Beroš i tri predstavnika, Dina Špadinu, Petra Matića i Piera Vallona. Doris je i treći vikend u nizu stigla do pobjede, dok su naši plivači zauzeli treće mjesto Dino Špadina, četvrto Petar Matić i sedamnaesto Piero Vallon. Antonia Buličić i Grgo Mujan su propustili ovu utrku zbog nastupa na Europskom juniorskom prvenstvu.

12.8.2017. Ist – 10. Plivački maraton “Oko Benušića”
Po jako ružnom vremenu krenuli smo prema Istu. Iz luke Gaženica ispratio nas je pravi prolom oblaka i sve je upućivalo da nas čeka još jedna utrka koju će obilježiti loše vrijeme. Srećom, po dolasku na Ist, vremenske prilike su se skroz promijenile i na Istu nas je dočekalo sunčano vrijeme. Ipak, iz sigurnosnih razloga, organizator je odlučio da ove godine ne plivamo oko Benušića već je na pola puta postavljena bova i brod oko kojih smo radili okret. Plivalo se dva kruga. Još jednom ove sezone, najbrži je bio Grgo Mujan. Kod djevojaka je ovaj put njabrža bila Antonija Buličić, a odmah do nje Doris Beroš. Treće i četvrto mjesto u ženskoj konkurenciji također su osvojile naše djevojke. Treća je bila Dina Levačić, koja je zadnje dvije utrke propustila zato što je bila na preplivavanju kanala između otoka Catalina i Los Angelesa, a četvrto mjesto je osvojila debitantica u našim redovima Nada Miličević. U muškoj konkurenciji ponovno je drugi bio Filip Husnjak (KDPSR Poreč), a zatim su sljedili Dino Špadina na trećem mjestu i ponovno četvrti Petar Matić. Jelena Bošković i Piero Vallon zauzeli su 21. mjesto u ženskom odnosno muškom dijelu poretka. Mladen Milošević je utrku završio na 30., Krešimir Bošković 33., a Goran Rakocija na 50. mjestu. Među devet plivačica i plivača koji nisu stigli do cilja našao se i naš Draško Vujović.

15.8.2017. 107. Plivački maraton Šilo Crikvenica
I na kraju još jedna dvostruka pobjeda naših članova. Na 107. Plivačkom maratonu Šil – Crikvenica najbrži su bili Doris Beroš i Grgo Mujan. Kod djevojaka je drugo mjesto osvojila Antonia Buličić, dok je Nada Miličević zauzela četvrto mjesto. Petar Matić je ovaj put zauzeo sedmo mjesto, Jelena Bošković i Piero Vallon 38., Mladen Milošević 60., a Goran Rakocija 159. mjesto. 107. Plivački maraton Šilo – Crikvenica isplivalo je 302 plivača i 80 plivačica.

Pred nama je vikend i 19. Viški plivački maraton.